איך אני יוצא בשאלה בלי להיפגע ובלי לפגוע במשפחה ובחברים?

תאריך הפרסום 05/03/2023 / עצות
איך אני יוצא בשאלה בלי להיפגע ובלי לפגוע במשפחה ובחברים?

אם הבנת שהאלוהים הוא סיפור יפה אבל קצת מיושן ומנותק מהמציאות, ואם אתה רוצה להפוך להיות בן אדם חילוני, חשוב שתדע קודם כל שאתה בדרך הנכונה והכל יסתדר לך בסופו של דבר.


אם היית בן אדם חרדי אז סביר להניח שכל החברים שלך, כמו גם המשפחה שלך, הם אנשים חרדים. כשאתה הופך לבן אדם חילוני, אתה קודם כל צריך למצוא חברים חדשים, ואולי גם משפחה חדשה.

חשוב שתשב ותדבר בנחת ובסבר פנים יפות עם האנשים הכי קרובים שלך. יתכן שזאת תהיה שיחה קשה, אבל אין לך ברירה אם אתה רוצה לשנות בצורה כל כך חדה את אורח החיים שלך. תנסה להקשיב, ושהם יקשיבו לך. תנסה לגרום לכך שתישארו ביחסים טובים למרות ההחלטה שלך.

אם יש לך אישה וילדים תנסה לצאת בשאלה בלי לפרק את המשפחה ותתגרש רק במידה ולא תהיה דרך אחרת. אם תגיע להסכמה עם אשתך על אורח החיים החדש של משפחתך, מה טוב. שים לב שאפשר בהחלט להישאר ביחסים טובים ולשמור על המשפחה כשהאשה ממשיכה לנהל אורח חיים דתי, ואתה לא. לדוגמה, אתה בהחלט יכול לשמור בבית על כשרות ועל טהרת המשפחה ולהיות עם זאת בן אדם חילוני.

דבר נוסף שיכול להיות קצת קשה במעבר בין סביבה דתית וחילונית, הוא מציאת עיסוק חדש, וזה כולל גם עבודה וגם תחביבים לזמן הפנוי. כאן חשוב שתקשיב ללב שלך ותבחר לך עיסוק חדש וגם תסע למקומות חדשים בעולם ותגלה ארצות חדשות.

ומעל הכל חשוב שתהיה נחוש, וגם תהיה שלם עם עצמך, ואז תמצא כוח פנימי להתגבר על כל הקשיים שתיתקל בהם בתהליך החזרה בשאלה.


אהבתם את התשובה? אנא שתפו אותה עם החברים!
שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שתפו בטלגרם

© 2024  אתר השאלות  כסף פוליטיקה היסטוריה מקומות מושגים אנשים ספורט טבע בריאות