מי המציא את המחשב ומתי? התשובה המדוייקת!

תאריך הפרסום 03/03/2023 / היסטוריה / טכנולוגיה
מי המציא את המחשב ומתי? התשובה המדויקת!

המחשבים הומצאו במהלך מלחמת העולם השניה.


בתחילת שנות ה-40 החלו מדענים להשתמש במחשבים אלקטרוניים-מכאניים ולאחר מכן אלקטרוניים לחלוטין כדי לחשב את מסלולי הקליעים, וגם כדי לפענח הודעות אויב. אבל הבסיס התיאורטי של מדעי המחשב הונח לפני המלחמה.

הבסיס התיאורטי של המחשב הונח על ידי המדען הבריטי אלן טיורינג (1954-1912). ב-1936, הוא פיתח דגם של מכשיר המדמה את המחשב, הנקרא מכונת טיורינג, שהפך לאב הטיפוס התיאורטי של כל המחשבים המודרניים. אלן טיורינג נחשב למייסד מדעי המחשב. מכונת טיורינג נלמדת בכל האוניברסיטאות שבהן יש קורסים במדעי המחשב.

האדם הראשון שבנה מחשב "שלם טיורינג" (Turing complete) היה הממציא הגרמני קונרד זוסה (1995-1910). ב-12 במאי 1941 הוא בחן את ה-Z3 שלו בפעם הראשונה, בהתבסס על המחשבים הקודמים שלו Z1 ו-Z2. את Z3 רוב המומחים מחשיבים למחשב הראשון הניתן לתכנות הפועל. אולם ה-Z3, בניגוד למשל ל-ENIAC האמריקאית המאוחרת יותר, הייתה אלקטרומכנית, ועדיין לא הייתה לה יכולת לבצע "קפיצות מותנות" (IF-THEN-ELSE).

ENIAC שהוזכר לעיל פותח על ידי ג'ון פרספר אקרט וג'ון מוקלי, מהנדסים מאוניברסיטת פנסילבניה בהזמנת צבא ארה"ב. ENIAC הפך למחשב לשימוש כללי האלקטרוני המלא הראשון שניתן לתכנת מחדש כדי לפתור סוגים שונים של בעיות. המפלצת היקרה והענקית הזו עבדה ממש עד 1955.
אהבתם את התשובה? אנא שתפו אותה עם החברים!
שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שתפו בטלגרם

© 2024  אתר השאלות  כסף פוליטיקה היסטוריה מקומות מושגים אנשים ספורט טבע בריאות