היסטוריה של אוקראינה, המדינה שעשתה היסטוריה ב-2022

תאריך הפרסום 05/03/2023 / היסטוריה
היסטוריה של אוקראינה, המדינה שעשתה היסטוריה ב-2022

לאוקראינה יש היסטוריה ארוכה ומורכבת, המדינה הייתה מיושבת במשך אלפי שנים ועברה שינויים רבים מבחינת זהותה הפוליטית והתרבותית.


האזור המכונה כיום אוקראינה היה מיושב מאז התקופה הפליאוליתית, ובמהלך מאות השנים, הוא אוכלס על ידי מספר עמים שונים, כולל הסקיתים, הגותים, הכוזרים, הוורנגים והמונגולים.

במאות ה-9 וה-10 לספירה, האזור המכונה כיום אוקראינה היה חלק ממדינת רוס קייב (Kievan Rus), שמרכזה היה בעיר קייב והייתה אחת המדינות הגדולות והחזקות באירופה באותה תקופה. במאה ה-13 פלשו המונגולים לרוס, והאזור הפך לחלק מהאימפריה המונגולית.

במהלך המאות הבאות, אוקראינה נשלטה על ידי מספר מעצמות שונות, כולל האיחוד הפולני-ליטאי, האימפריה העותמאנית והרוסית. במאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20, אוקראינה הייתה חלק מהאימפריה הרוסית, אך קיבלה עצמאות ב-1917 בעקבות המהפכה הרוסית. עם זאת, עצמאותה של אוקראינה הייתה קצרת מועד, והמדינה סופחה לאחר מכן לברית המועצות.

אוקראינה נשארה חלק מברית המועצות עד 1991, אז הכריזה על עצמאותה בעקבות התמוטטות הברית. מאז אוקראינה הייתה מדינה ריבונית עצמאית, אך היא התמודדה עם אתגרים רבים, כולל חוסר יציבות כלכלית, שחיתות פוליטית וסכסוכים עם רוסיה.אהבתם את התשובה? אנא שתפו אותה עם החברים!
שתפו בפייסבוק
שתפו בווטסאפ
שתפו בטלגרם

© 2024  אתר השאלות  כסף פוליטיקה היסטוריה מקומות מושגים אנשים ספורט טבע בריאות